آخرین آمار مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از کاهش ۲۵ درصدی تعداد مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی در طول هفته گذشته خبر داد و گفت: مجموعه اقدامات و رعایت فاصله هوشمند به کاهش تعداد مبتلایان منجر شده است.

محمد حسین صومی اظهار کرد: با وجود کم شدن محدودیت‌ها و در جریان بودن فعالیت‌ها روند، خیلی نگران کننده نیست.

وی، گفت: خوشبختانه افزایشی که به شدت نگرانش بودیم، اتفاق نیفتاد و فوتی‌ها نیز ۱۰ درصد کاهش یافته‌ است.

به گزارش ایسنا، صومی، اظهار کرد: تعداد بستری‌ها شامل افرادی با گرفتاری شدید، کم شده است که این یا به شناسایی خوب مبتلایان یا به کاهش تعداد بیمار برمی‌گردد که هر دو به نفع ما هستند.

وی از ترخیص و بهبودی ۷۹ درصد کرونا مثبت‌ها شامل ۳۴۸۵ نفر خبر داد.

وی، گفت: از اول اسفند ماه تا کنون ۸۰۲۸ بیمار با علایم سندروم تنفسی حاد بستری شده بودند که ۸۲ درصدشان مرخص شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، خاطرنشان کرد: هم اکنون ۶۷۳ نفر مبتلا به کرونا در مجموع بیمارستان‌های استان و ۱۸۳ نفر از این تعداد در بخش‌های ویژه بستری بوده و ۷۲ نفر زیر دستگاه تهویه مکانیکی هستند که این نیز بهتر شدن وضعیت را نشان می‌دهد.

وی، غربالگری هدف دار و اجرای مرحله دوم غربالگری را در کاهش تعداد مبتلایان موثر عنوان کرد و گفت: در مرحله دوم غربالگری با افراد بالای ۱۵ سال و دارای بیماری زمینه‌ای تماس گرفته می‌شود.

صومی، یادآور شد: ‌فعالیت پنج آزمایشگاه انجام تست کرونا در استان نیز در شناسایی به موقع موارد تاثیر داشت و از امروز نیز امکان انجام آزمایش آنتی بادی فراهم شد که کیت‌های آن نیز در دانشگاه علوم پزشکی تولید شده است.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت خودداری از برگزاری دورهمی‌ها و افطاری‌ها در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: ترسمان از این است که محدودیت‌ها را در ماه رمضان رعایت نکنیم و عادت به دادن افطاری، باعث برگزاری دورهمی‌های خانوادگی شود.

وی، خاطرنشان کرد: وظیفه امروزمان خودداری از دورهمی‌ها بوده و در صورت خودداری از اجتماعات و رعایت موارد مورد تاکید به مدت دو الی چهار هفته، ویروس زمین گیر و شیب نزولی خواهد شد و تعداد افراد مبتلا در هر روز طی ماه آتی به تعداد انگشتان دست خواهد بود.

درباره نویسنده

582 نویسنده

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2024 اولکمیز. محفوظ است.