آغاز تست واکسن کرونای تولید ستاد اجرایی از دی‌ ماه

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: تست انسانی واکسن کرونای تولیدی ستاد اجرایی با مجوز صادر شده از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از هفته اول دی آغاز و در سه فاز ۲۸ روزه انجام خواهد شد.

این مطلب را محمد مخبر روز شنبه در آیین انعقاد تفاهم‌نامه طرح جهش تولید دیمزارهای کشور و چند تفاهم‌نامه و عملیات دیگر در زمینه تأمین امنیت غذایی درحوزه محصولات کشاورزی و دامی بین ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد.

وی با اشاره به این تفاهم‌نامه‌ها اظهار کرد: پس از اینکه رهبر معظم انقلاب در سال ۹۲ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کردند متوجه شدیم که تغییر نگرش دراین حوزه لازم و ضروری است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تأکید کرد: روح اقتصاد مقاومتی، محوریت دادن و میدان دادن به مردم است که اگر این اتفاق بیفتد خیلی از مسائل حل می‌شود که نمونه‌اش تفاهم‌نامه امروز بین ستاد و وزارت جهاد کشاورزی است.

وی افزود: در ۶ ماه آخر سال گذشته با اجرای ۱۰ هزار طرح در سیستان و بلوچستان توسط ستاد اجرایی ، ۱۶ هزار تن گوشت قرمز تولید شد و با اجرای تفاهم‌نامه امروز، تا پایان امسال نیز از سه طریق اشتغال‌های خرد و خانگی، تهاتر و ساماندهی تولیدات، این میزان به ۴۸ هزار تن خواهد رسید.

مخبر با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در هر دو حوزه امنیت غذایی و دارویی ورود کرده، گریزی به بحث تولید واکسن ایرانی کرونا کرد و افزود: تست انسانی واکسن کرونای تولیدی ستاد اجرایی با مجوز صادر شده از سوی وزارت بهداشت از هفته اول دی آغاز و در سه فاز ۲۸ روزه انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: دانشمندان ستاد اجرایی اطمینان دارند که بهترین و مطمئن‌ترین واکسن کرونا در کشور را تولید خواهیم کرد و به دلیل استفاده از ویروس کشته‌شده، این واکسن هیچ خطری برای مردم عزیزمان نخواهد داشت.

مخبر خاطرنشان کرد: این واکسن ابتدا بر روی ۵۶ نفر تزریق خواهد شد، در فاز دوم این واکسن به ۵٠٠ نفر تزریق خواهد شد و برای فاز سوم هیچ محدودیتی اعمال نمی شود و می توانیم به تولید انبوه برسیم و سه الی چهار ماه بعد از تست انسانی ما به نقطه ای خواهیم رسید که کشور از واردات این واکسن بی نیاز خواهد شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) افزود: با سیل عظیمی از متقاضیان برای تست واکسن کرونا مواجه هستیم.

در ادامه این مراسم کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: در بازدید از نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) مشاهده کردم که ستاد در بخش کشاورزی اقدامات خوبی را با تأکید بر محرومیت‌زدایی رقم زده است.

وی افزود: از مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تشکر می کنم که در حوزه تأمین امنیت غذایی درکشور اقدامات بزرگی انجام داده‌اند.

خاوازی درخصوص تفاهم‌نامه امروز با ستاد اجرایی گفت: طرحی که امروزبا همکاری ستاد آغاز می شود، موجب افزایش درآمد کشاورزان در دیمزارها، افزایش تنوع گیاهی دراین مزارع و موجب تقویت خاکها و کاهش خطراتی مانند سیل و نابودی زمین می شود.

وی افزود: شرکتهای دانش‌بنیان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) یک پشتوانه بزرگ برای اجرای این طرح بزرگ هستند و دستور دکتر مخبر برای بسیج امکانات ستاد دراین حوزه ستودنی و عامل انگیزه‌بخشی است.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: امیدوارم با امضای تفاهم‌نامه امروز، تا پایان سال ۱۴۰۰ شاهد خودکفایی کشور درحوزه تولید بذر باشیم.

در ادامه این مراسم ارتباط ویدئو کنفرانسی با استان‌های گلستان و آذربایجان شرقی برقرار شد و استانداران این دو استان در خصوص اجرای این طرحها در استان‌هایشان توضیحاتی را ارائه کردند.

در انتهای این مراسم، تفاهم‌نامه‌های مختلفی در زمینه امنیت غذایی بین مدیران عامل هلدینگها و معاونان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و وزارت جهاد کشاورزی امضا شد.

درباره نویسنده

582 نویسنده

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2024 اولکمیز. محفوظ است.