آمار مبتلایان کرونا در آذربایجان شرقی به ۱۵۳۷ نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به روند صعودی آمار مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی گفت: آمار مبتلایان به کرونا در این استان به ۱۵۳۷ نفر رسید.

محمد حسین صومی در نشست خبری با خبرنگاران که به صورت مجازی برگزار شد با بیان اینکه ۹۴ مورد کرونا مثبت جدید در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده است، افزود: تعداد مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی به ۱۵۳۷ نفر رسیده است.
وی با بیان اینکه ۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته در استان به خاطر ویروس کرونا فوت کردند، گفت: تعداد فوتی های کرونا متأسفانه تاکنون به ۱۲۹ نفر رسیده است.
صومی با بیان اینکه روز دوشنبه ۵۷ مورد مثبت کویید ۱۹ مربوط به تبریز بوده است، ادامه داد: بعد از تبریز، مرند، اهر، میانه، هریس و سراب بیشترین مبتلا را در استان دارند.
صومی از مردم خواست تا در خانه های خود بمانند و گفت: با ماندن در خانه می توانیم کرونا را شکست دهیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: علائم ویروس کرونا مشابه علائم آنفلوانزا اصلی است که چند ماه گذشته وجود داشت و تفاوت خاصی با هم ندارند. کرونا علائمی همانند تب، سرفه و در صورت وخیم بودن، علائمی مانند تنگی نفس و دردهای عضلانی را نیز در بر می گیرد.
وی از بسیج تمام امکانات استان برای درمان مبتلایان به کرونا خبر داد و گفت: ۱۰ هزار تخت در بیمارستان ها برای ارائه خدمت داریم.
دست ندادن و روبوسی نکردن، شست و شوی دست ها با آب و صابون، ضد عفونی دست ها و به هنگام عطسه و سرفه، جلوی دهان را گرفتن از راه های پیشگیری از این بیماری است که همواره به عنوان ۶ گام آداب سرفه و بهداشتی نیز از آن یاد می شود.
ویروس کرونا خانواده ای از ویروس ها هستند که بیماری های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می شود.

درباره نویسنده

582 نویسنده

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2023 اولکمیز. محفوظ است.