امام جمعه تبریز: شکوه حضور مردم در ۲۲ بهمن علاقه مردم را به انقلاب نشان داد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال با شکوه تمام و در شرایط جوی نامناسب جشن گرفته شد که نشانگر علاقه مردم به انقلاب خود است.

حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در آیین گرامیداشت یاد شهدای بمباران مراغه و بزرگداشت اربعین سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در جمع مردم مراغه با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب به دلیل ظرفیت های بالنده این خیزش مردمی رو به رشد است، گفت: انقلاب اسلامی ایران در ۴۱ سال گذشته دستاوردهایی دارد که هر یک در داخل کشور و جهان تاثیر عمیق داشته است.
وی افزود: راهپیمایی با شکوه مردم کشور در ۲۲ بهمن نشانه محبوبیت انقلاب و پیروی مردم از فرامین مقام معظم رهبری میباشد
حجت الاسلام آل هاشم حاکمیت اسلام و مردم سالاری دینی را از دستاوردهای انقلاب برشمرد و ادامه داد: پیشرفت همه جانبه، ایجاد انقلاب علمی، رشد و توسعه علمی و فناوری، نهادینه سازی آزادی اسلامی، اقتدار، عزت ملی و هویت بخشی، شکل گیری هویت ایرانی و اسلامی از دیگر دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تقویت زیرساخت هایی همچون راه های ارتباطی، سدها، نیروگاه ها، بنادر، افزایش صادرات غیرنفتی و دو برابر شدن تولیدات ناخالص ملی را از دیگر دستاوردهای انقلاب عنوان کرد.
امام جمعه تبریز با اشاره به دستاوردهای خارجی و بین المللی انقلاب گفت: توسعه نفوذ در کشورهای منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا و اثرگذاری در مسائل عمده منطقه، اهتزار پرچم عزت و اقتدار ملت ایران، تاثیرگذاری در ملت ها و انقلاب های دیگر کشورها هم از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران است.
حجت الاسلام آل هاشم با تاکید بر اینکه امروز حرکت های بزرگ اسلامی برگرفته از انقلاب اسلامی ایران است، گفت: با صدور انقلاب به کشورهای اسلامی که از راهبردهای امام راحل برای پیشبرد اهداف انقلاب بود، فرهنگ بزرگ انقلاب در دنیا و منطقه فراگیر شده است.
وی راهپیمایی ۲۲ بهمن را رزمایشی با شکوه و تماشایی توصیف کرد و گفت: مردم برای تحقق آرمان های امام و شهدا و اهداف رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران با آن عظمت و شکوه حضور یافتند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش رو به مشارکت حداکثری آحاد ملت تاکید و بیان کرد: با هر گرایش و سلیقه و اعتقاد؛ هرکسی که کشورش را دوست دارد و به عزت و اقتدار ایران اسلامی علاقمند است، باید پای صندوق های رأی حاضر شود.
حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه تلاش دشمن در راستای به حداقل رساندن مشارکت مردم در انتخابات است، گفت: نارضایتی ها از وضعیت اقتصادی و معیشتی و ناکارآمدی برخی از مسئولان باعث نمی شود مشارکت در انتخاب افراد اصلح برای قانون گذاری در کشور کاهش یابد.
وی اظهار داشت: مردم باید به کسی رأی دهند که وابسته به قدرت های زر و زور نباشد، در روزهای سخت در برابر دشمن مقاوم باشد، عاشق خدمت باشد، پیرو خط امام و رهبری باشد و در روزهای بحران رهبر معظم انقلاب را فصل الخطاب بداند.
حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به چهلمین روز شهادت سپهبد قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: حیات و شهادت این مرد الهی مایه برکت و عزت و اقتدار ایران بود و تشییع میلیونی این شهید والامقام مایه وحدت کشور عزیزمان شد.

درباره نویسنده

582 نویسنده

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2024 اولکمیز. محفوظ است.