باشگاه تراکتور: تحمل ستم جدید را نداریم

باشگاه تراکتور با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که که فشار برخی از تیم ها ممکن است باعث «اشتباه سهوی» داوران شود.

دیدار تیم های فولاد و تراکتور حساس ترین بازی هفته پایانی لیگ برتر است که ممکن است منجر به از دست دادن سهمیه آسیایی توسط یکی از دو تیم شود. در روزهای اخیر باشگاه فولاد با استناد به نظر کارشناسان داوری اعلام کرده بود که دو پنالتی برای این تیم گرفته نشد و حالا همین موضوع سبب شده تا تراکتوری ها بیانیه ای صادر کنند.

تراکتور با تاکید بر نقش داوران گفته است: حال که تنها یک بازی از مسابقات پرفشار لیگ نوزدهم باقی مانده است، یک اشتباه ساده می‌تواند تیمی را از کسب سهمیه باز دارد و تلاش‌های شبانه‌روزی بیش از یک ساله‌ مجموعه‌ای را هدر دهد؛ از این رو نقش و مسئولیت داوران در دیدارهای پایانی لیگ، بیش از پیش خواهد بود.

تی تی ها همچنین در نظری جدید، اشتباهات داوران را سهوی و ناشی از فشار ها دانسته اند: علی‌رغم صدمات جبران ناپذیری که فوتبال آذربایجان و باشگاه تراکتور طی سالهای گذشته از بابت اشتباهات داوری متحمل شده، بر این باوریم که جامعه داوری فوتبال ایران همواره بار سنگینی از تهمت‌زنی‌ها و فشارها را به دوش خود داشته و فشار آوردن روی آنان از راه‌های مختلف از جمله انتشار بیانیه و اظهارات تنش آمیز، می‌تواند تمرکزشان را از بین ببرد و ممکن است تحت تأثیر این فشارها قرار گرفته و مرتکب اشتباهات سهوی شوند.

در ادامه این بیانیه نیز آمده است: لذا باشگاه تراکتور، ضمن دعوت تمامی باشگاه‌ها به رعایت اخلاق حرفه‌ای، چنین اقداماتی که در آستانه بازی‌های حساس هفته پایانی لیگ برتر، موجب برهم خوردن تمرکز و تشویش اذهان عمومی می‌شود را محکوم کرده و از فدراسیون فوتبال و کمیته داوران انتظار دارد، به هیچ عنوان تحت تأثیر این جوسازی‌های قرار نگیرند تا هیچ حقی از هیچ تیمی ضایع نگردد؛ چرا که فوتبال آذربایجان و تیم فوتبال تراکتور، همواره در سالهای گذشته مورد حق‌کُشی‌های متعددی قرار گرفته است که تکرار و یادآوری آن‌ها نیز رنج‌آور بوده و در این مقال نمی‌گنجد.

همچنین باشگاه تبریزی تهدید به شکایت به فیفا کرده است: باشگاه تراکتور به صراحت اعلام می‌دارد که درصورت بروز هرگونه اشتباه احتمالی از سوی داوران در بازی‌های هفته پایانی و ضایع شدن حقوق این باشگاه، مراتب را از طریق مراجع ذیصلاح داخلی و خارجی پیگیری خواهد کرد.

درباره نویسنده

582 نویسنده

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2024 اولکمیز. محفوظ است.