برگزاری انتخابات در استان با ۶۲ هزار نفر عوامل اجرایی

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی گفت: انتخابات استان آذربایجان شرقی با ۶۲ هزار نفر عوامل اجرایی ‌برگزار می‌شود.

علیار راستگو گفت: مجموع عوامل اجرایی در این انتخابات ۶۲ هزار نفر هستند و برای برگزاری انتخابات مشکل خاصی نداریم.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی افزود: در سطح استان کل شعب اخذ رأی تعداد ۳ هزارو ۵۳ شعبه است که یک شعبه آن اقلیت‌های دینی است و ۷۲۵ صندوق سیار نیز در استان فعال خواهد بود.

وی مجموع واجدان شرایط رأی دادن در کل استان را ۲ میلیون و۹۷۷ هزار و ۸۹۶ عنوان کرد و گفت: از این میزان ۱۴۵ هزار و ۲۹۳ نفر رأی اولی هستند.
راستگو، مهم‌ترین اتفاق این دوره از انتخابات را وجود دستگاه احراز هویت در تمامی شعبه‌های اخذ رأی در سطح استان ذکر کرد و افزود: این دستگاه قابلیت‌های زیادی دارد که مهمترین آن به حداقل رساندن تخلفات و شمارش آراست.

وی تعداد نهایی نامزدهای تأیید شده توسط شورای نگهبان را در استان ۳۲۳ نفر اعلام و خاطرنشان کرد: برای هر کرسی مجلس شورای اسلامی در استان ۱۷ نفر با همدیگر رقابت می‌کنند که شامل ۱۵ نفر آقا و ۲ نفر خانم هستند .

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با بیان اینکه زمان شروع انتخابات ساعت ۸ صبح پس فردا خواهد بود که تا ۱۰ ساعت بعد ادامه خواهد داشت گفت: امکان تمدید این زمان وجود دارد اما از هم استانی‌های عزیز می‌خواهیم در زمانهای اولیه پای صندوق‌های رأی حاضر شوند.

گفتنی است استان آذربایجان شرقی دارای ۱۳ حوزه انتخابیه با ۱۹ کرسی است که نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات، در فرمانداری‌های مرکز این حوزه‌ها یعنی فرمانداری‌های تبریز، اهر، بستان‌آباد، بناب، سراب، شبستر، کلیبر، مراغه، مرند، ملکان، میانه، هشترود و ورزقان و همچنین ستاد مرکزی وزارت کشور انجام خواهد شد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دوم اسفند ماه امسال برگزار می‌شود و استان آذربایجان شرقی با ۲۱ شهرستان، دارای ۱۳ حوزه انتخابیه و ۱۹ کرسی نمایندگی در خانه ملت است.

درباره نویسنده

582 نویسنده

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2023 اولکمیز. محفوظ است.