بیانیه نشست مشترک نمایندگان، ولی فقیه در شمال‌غرب کشور درباره مسئله قره باغ

نمایندگان، ولی فقیه در چهار استان شمالغرب کشور پس از پایان نشست فصلی بیانیه‌ای مشترک را در خصوص تحولات منطقه قره باغ ،کشور جمهوری آذربایجان صادر کردند.

نمایندگان، ولی فقیه در چهار استان شمالغرب کشور پس از پایان نشست فصلی بیانیه‌ای مشترک را در خصوص تحولات منطقه قره باغ کشور آذربایجان صادر کردند.

بیانیه نشست مشترک نمایندگان، ولی فقیه در شمال‌غرب کشور درباره مسئله قره باغ
در این بیانیه آمده است:
هیچ تردیدی در تعلق قره‌باغ به آذربایجان و اشغال آن و لزوم بازگشت این اراضی به آذربایجان، کشور اهل‌بیت نیست و دولت آذربایجان در بازپس‌گیری این اراضی کاملاً قانونی و شرعی عمل کرده و با این اقدام در صدد اجرای ۴ قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برآمده است.
ما به اقتضاء آیات قرآن و سیره معصومین و به اقتضاء فلسفه انقلاب اسلامی خود را ملزم به حمایت و دفاع از مظلوم می‌دانیم.
ملت آذربایجان بهتر از همه می‌دانند که جمهوری اسلامی بالاترین حمایت را در طول اشغال قره‌باغ ازآذربایجان داشته و در تمام محافل بین‌المللی از تمامیت ارضی کشور آذربایجان دفاع کرده و وزارت امور خارجه نیز اخیراً دوباره بر تمامیت ارضی آذربایجان در غائله اخیر تأکید کرده است.

در حال حاضر نیز تنها راه زمینی آذربایجان برای نخجوان، خاک جمهوری اسلامی است که ایران سخاوتمندانه آن را در اختیار دولت آذربایجان قرار داده است.
جای تأسف است که اخیراً دشمنان رابطه دو کشور دوست، به بهانه‌های واهی هیاهو و غوغا راه انداخته اند. این نکته اقتضاء می‌کند که ما نسبت به حجم جنگ روانی دشمن حساس بوده و ابزار برآورده شدن منویات شوم آن‌ها نگردیم.
از خداوند متعال برای شهداء ملت بزرگ آذربایجان علو درجات مسألت داریم و امیدواریم این غائله هر چه سریع‌تر با احقاق حق به ذیحق به پایان برسد و از خونریزی‌های بیشتر جلوگیری گردد.
سیدمهدی قریشی، نماینده، ولی فقیه در استان آذربایجان‌غربی ـ سید محمدعلی آل‌هاشم، نماینده، ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی ـ سیدحسن عاملی، نماینده، ولی فقیه در استان اردبیل ـ علی خاتمی، نماینده، ولی فقیه در استان زنجان.

درباره نویسنده

582 نویسنده

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2023 اولکمیز. محفوظ است.