تراکتور قهرمان جام حذفی

تراکتور با پیروزی بر استقلال به عنوان قهرمانی در جام حذفی دست یافت.

تیم فوتبال تراکتور که در لیگ برتر به عنوان چهارم رسیده بود، با پیروزی مقابل استقلال به عنوان قهرمانی رسید. آن ها در نیمه اول سه گل زدند و با همین نتیجه کار استقلال را تمام کردند. این در حالی است که در نیمه دوم آبی ها تنها دو گل زدند و نتوانستند جبران کنند. این دومین قهرمانی تراکتور در جام حذفی محسوب می‌شود.

فینال جام حذفی فوتبال ایران ۹۸-۹۹
تیم داوری: موعود بنیادی فر، سعید علی نژادیان، سعید قاسمی، وحید کاظمی، امیر عرب براقی و مرتضی منصوریان
ورزشگاه امام رضای مشهد، بدون تماشاگر

ترکیب تراکتور:

محمدرضا اخباری
مسعود شجاعی
اشکان دژاگه (۸۷-رضا شکاری)
احسان حاج صفی
سعید مهری
مهدی تیکدری
میثم تیموری
ایمان سلیمی
محمدرضا خانزاده (۷۴-محمدرضا آزادی) (۸+۹۰مهدی ببری)
ساسان انصاری
اکبر ایمانی

سرمربی: ساکت الهامی

ترکیب استقلال:

سید حسین حسینی
محمد دانشگر
عارف غلامی
وریا غفوری
هرویه میلیچ
آرش رضاوند (۴۶-ارسلان مطهری)
مسعود ریگی
علی کریمی
فرشید اسماعیلی(۹۰-زکی پور)
مهدی قایدی
شیخ دیاباته

سرمربی: فرهاد مجیدی

اخطار

میثم تیموری دقیقه ۷

فرشید اسماعیلی دقیقه ۸۸

احسان حاج صفی دقیقه ۹۲

شرح گل:

استقلال صفر – تراکتور ۱ (محمدرضا خانزاده – دقیقه ۱۷): محمدرضا خانزاده از درون محوطه جریمه با ضربه چیپ دروازه حسینی را باز کرد. این گل در حالی به ثمر رسید که حسینی چند متر از دروازه جلو آمده بود.

تراکتور ۲ – استقلال ۰ (اشکان دژاگه دقیقه ۳۴): ضد حمله تراکتوری ها با پاس احسان حاج صفی به اشکان دژاگه همراه شد و در حالی که عارف غلامی برای او مزاحمت ایجاد کرده بود، دژاگه به زیبایی دروازه حسینی را گشود.

تراکتور ۳ – استقلال ۰ (اکبر ایمانی – دقیقه ۴۱): سانتر اشکان دژاگه روی دروازه استقلال از سیدحسین حسینی گذشت و اکبر ایمانی با ضربه سر از زاویه بسته گل سوم را به ثمر رساند.

استقلال ۱ – تراکتور ۳ (مهدی قایدی – دقیقه ۵۱): حمله همه جانبه آبی ها به سانتر وریا غفوری و ضربه سر مهدی قایدی ختم شد که این توپ در درون دروازه اخباری جای گرفت.

استقلال ۲ – تراکتور ۳ (ارسلان مطهری – دقیقه ۸۰): دوباره وریا گلسازی کرد؛ سانتر تماشایی از سمت راست پس از یک سرتوپ روی سر ارسلان مطهری نشست تا این مهاجم گلزن اختلاف را به حداقل برساند.

دقایق حساس:

دقیقه ۳+۴۵: سانتر بازیکنان استقلال روی دروازه تراکتور با ضربه سر دیاباته همراه شد که اخباری به زیبایی این ضربه سر را سیو کرد.

دقیقه ۴۸: ضربه احسان حاج صفی از روی ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه با برخورد به مدافعان استقلال راهی کرنر شد.

دقیقه ۵۲: حمله بعدی آبی ها دوباره باعث شد تا قایدی صاحب موقعیت شود اما این بار روی زمین افتاد و نتوانست گلزنی کند.

دقیقه ۵۴: ارسال روی دروازه تراکتور با خروج شجاعانه اخباری همراه شد اما برخورد مطهری با او به مصدومیت شدید وی منجر شد.

دقیقه ۵۷: ارسلان مطهری مهاجم شماره ۷۲ استقلال از زاویه بسته در محوطه جریمه توپ را به آسمان زد و ضربه با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۶۲: سانتر روی دروازه تراکتور و ضربه سر ارسلان مطهری موقعیت بعدی را ایجاد کرد؛ این بار توپ به تیرک خورد تا بازی ۳-۱ بماند.

دقیقه ۶۳: مهدی قائدی با حرکتی آتشین خط دفاعی تراکتور را بهم ریخت اما ضربه اش را مدافع تراکتور از روی خط برگرداند.

دقیقه ۶+۹۰: سانتر روی دروازه تراکتور در دهانه تراکتور این تیم با استپ سینه دیاباته مواجه شد اما اجازه ضربه زنی به او را ندادند.

شرح نیمه اول

تیم تراکتور در نیمه نخست به پیروزی عجیب و پرگلی رسید. شاگردان الهامی که شروع خوبی نداشتند، با ضربه غافلگیرکننده خانزاده و روی اشتباه سیدحسین حسینی به گل رسیدند. سپس نوبت اشکان دژاگه و احسان حاج صفی بود که با همکاری یکدیگر گل دوم را بزنند و پیروزی را دو برابر کنند اما این پایان کار نبود و در آخرین دقایق نیمه نیز سانتر دژاگه روی اشتباه سیدحسین با ضربه سر ایمانی همراه شد تا تراکتور با نتیجه ۳-۰ برنده نیمه اول شود. تک موقعیت استقلال که ضربه سر دیاباته بود نیز گل نشد و آبی ها با شرایطی سخت به رختکن رفتند.

شرح نیمه دوم
در نیمه دوم تراکتوری ها عقب نشستند و این تیم آبی پوش بود که حملات خود را آغاز کرد و خیلی زود هم به نتیجه رسید. ابتدا مهدی قایدی گلزنی کرد و سپس دوباره فرصت گلزنی داشت اما از رسیدن به گلزنی بازماند. بعد نوبت به ساکت الهامی رسید که چند دقیقه وقت بازی را با اخراجش تلف کند اما بعد از آن استقلال دوبره به فرم هجومی خود رسید و یک گل دیگر هم زد که البته برای کامبک کافی نبود و تی تی ها پس از ۹۹ دقیقه تلاش به قهرمانی در جام حذفی دست پیدا کردند.

بهترین بازیکن: اشکان دژاگه

ستاره خط هافبک تیم تراکتور بهترین بازیکن فینال جام حذفی بود. روی پای احسان حاج صفی یک گل زیبا به ثمر رساند و همین گل بود که به نوعی شیرازه استقلال در نیمه اول را بهم زد. چند دقیقه بعد او با سانتر زیبا زمینه ساز گل اکبر ایمانی شد و حالا که استقلال دو گل را جبران کرده، میتوان این سانتر را پاس گل منجر به قهرمانی دانست.

حاشیه:

* دیدار استقلال و تراکتور در شرایطی که قرار بود بدون حضور تماشاگران باشد، اما بیشتر از هزار نفر از این مسابقه دیدن می کنند. با وجود هماهنگی های انجام شده اما تعداد زیادی هوادار مشهدی که اکثرا طرفدار استقلال هستند، به ورزشگاه امام رضا(ع) رفتند و با حضور روی سکوها صدای اعتراض تراکتوری ها را بلند کردند.

اعضای تیم تراکتور نسبت به اینکه قسمت اعظمی از ورزشگاه به هواداران استقلال اختصاص داده شده، گلایه داشتند و معتقد بودند که هرطور شده می خواهند جام قهرمانی را به استقلال بدهند.

بعد از این هیاهوها ناظر مسابقه به ماجرا ورود و از هوادارانی که مهمان بودند خواست هیچ تشویقی انجام ندهند.

* پرچم‌های بزرگ استقلال و تراکتور در دو ضلع شمالی و جنوبی ورزشگاه روی صندلی‌ها گسترده شده است.

* قبل از شروع مسابقه مجیدی و مربیان استقلال به سمت الهامی و اعضای کادر فنی تراکتور رفتند.

* اعتراض سرمربی تراکتور پس از موقعیت مهدی قائدی، منجر به اخراج او شد.

 

تیم فوتبال تراکتور با قهرمانی در جام حذفی به همراه پرسپولیس به طور مستقیم به عنوان نماینده ایران در لیگ قهرمانان فصل آتی حاضر خواهند بود.

پس از پایان رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان آسیا، قرعه کشی مسابقات برای فصل آتی انجام خواهد شد تا حریف تیم‌های ایرانی در مرحله گروهی و سپس پلی‌آف مشخص بشود.

درباره نویسنده

582 نویسنده

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2024 اولکمیز. محفوظ است.