حضور در مدارس و دانشگاه‌ها الزامی است

استاندار آذربایجان شرقی بر پایش دانش آموزان و دانشجویان در دانشگاه ها و مدارس تاکید کرد و گفت: حضور در مدارس و دانشگاه ها الزامی است و فقط کسانی که دارای علایم بیماری هستند نباید در کلاس حاضر شوند.

عابدین خرّم روز شنبه در جلسه استانی مقابله با کرونا با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، اظهار داشت: مدیران و مسئولان مراکز آموزش عالی و مدارس باید نسبت به وضعیت تهویه مناسب کلاس ها، استفاده از ماسک و شرایط بهداشتی خوابگاه ها توجه جدی داشته باشند.

وی افزود: جزء ۱۰ کشوری هستیم که بالاترین میزان تعطیلی در مدارس و دانشگاه ها را داشته ایم و این امر خسارت های زیادی را به فضای آموزشی کشور وارد کرده است که باید جبران شود.

خرّم بر ضرورت افزایش پوشش واکسیناسیون تاکید کرد و گفت: تیم های سیار جهت تزریق واکسن در دانشگاه ها و مدارس استان و همچنین در بین گروه های پرخطر و اقشاری که دسترسی به مراکز واکسیناسیون ندارند حضور یابند.

وی خاطرنشان کرد: تزریق واکسن تاثیر بسیار بالایی در میزان کاهش مرگ و میر و ابتلا به بیماری دارد.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: طبق آمار ۵۱ درصد سفرهای نوروزی در کشور نسبت به سال گذشته و ۲۰ درصد نسبت به سال ماقبل شیوع کرونا افزایش داشته که تاثیر این سفرها در روند ابتلا به بیماری در روزهای آتی خود را نشان خواهد داد.

وی گفت: در سفرهای نوروزی امسال با هماهنگی و همکاری و تلاش همه دستگاه های خدمت رسان، میزان تصادفات در استان حدود ۴۰ درصد و میزان فوتی ها ۴۷ درصد کاهش یافته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به ضرورت ثبت نام اصناف در سامانه ایران من، گفت: بیش از ۱۵۰ هزار صنف در استان فعال است که حدود ۳ درصد از آنها در این سامانه ثبت نام کرده اند.

تراب محمدی افزود: ضروری است اداره کل صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف نسبت به توجیه افراد جهت ثبت نام در سامانه ایران من بیش از پیش تلاش کنند.

وی ادامه داد: تمامی کسانی که قصد سفر از طریق هوایی، ریلی و جاده ای دارند و همچنین کسانی که قصد حضور در کنسرت ها و برنامه های فرهنگی و هنری دارند صدور بلیت باید بعد از استعلام از سامانه ایران من صورت گیرد.

محمدی همچنین با اشاره به کمبود سرویس مدارس و دانشگاه ها از شهرداری ها خواست در این خصوص مساعدت کرده و با مدارس و دانشگاه ها جهت ارایه سرویس همکاری کنند.

مدیرکل امور اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به نارسایی ها و چالش های موجود در مدارس استان، گفت: در برخی مدارس استان با کمبود ماسک و مواد ضدعفونی کننده و دستگاه های تهویه هوا مواجه بودیم.

بدر شکوهی افزود: برای تهیه دستگاه های تهویه هوای مدارس کمتر برخوردار، تعدادی از سازمان های مردم نهاد و موسسه های خیریه استان برای خرید از تولیدات شرکت های دانش بنیان اعلام آمادگی کرده اند.

وی ادامه داد: با مشارکت دفاتر تسهیل گری چهارگانه تبریز و تعدادی از موسسه های خیریه و سازمان های مردم نهاد ۱۰۰ هزار عدد ماسک تهیه شده که برای توزیع در مدارس کم برخوردار در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد.

شکوهی گفت: خدمات دندانپزشکی توسط ستاد اجرایی فرمان امام در مدارس مناطق کمتر برخوردار در حال ارایه است.

درباره نویسنده

582 نویسنده

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2023 اولکمیز. محفوظ است.