حقایق عجیب درباره کشور‌های مختلف دنیا

بسیاری از گردشگران هنگام سفر به یک کشور تلاشی برای یادگیری درباره‌ی آداب و رسوم و سبک زندگی مردم آنجا نمی‌کنند. این کار، اما اشتباه است چرا که چیز‌هایی که در کشور خودمان عادی محسوب می‌شوند، ممکن است در کشور‌های دیگر نامتعارف یا حتی توهین آمیز باشند. در ادامه به برخی از این موارد اشاره کرده‌ایم.

 در هلند بسیاری از خانه‌ها پرده ندارند

در برخی کشور‌های اروپایی همچون هلند به ندرت روی پنجره‌ها پرده می‌بینید. در این کشور نصب پرده روی پنجره‌ها امر رایجی نیست؛ و رهگذران در صورت تمایل می‌توانند به راحتی هر چه درون یک خانه رخ می‌دهد را ببینند.

خانه های هلندی

حتماً می‌پرسید چرا مردم نگران حریم شخصی شان نیستند. نکته اینجا است که در این کشور‌ها نگاه متفاوتی به مقوله‌ی حریم شخصی وجود دارد. مردم به حریم شخصی یکدیگر احترام می‌گذارند و هیچ کس به اینکه از پنجره به داخل خانه‌ی یک غریبه سرک بکشد حتی فکر هم نمی‌کند.

در ژاپن بسیاری از خیابان‌ها اسم ندارند

در ژاپن به جای استفاده از اسامی برای خیابان‌ها از شماره‌ی بلوک و منطقه استفاده می‌شود. مثلاً بسیار زیاد پیش می‌آید که از کسی بشنوید: «من در بلوک ۶ کار می‌کنم» یا «من در منطقه‌ی ۳ زندگی می‌کنم». گرچه خیابان‌های اصلی و بزرگراه‌ها از این قاعده مستثنی هستند، اما به طور کلی ممکن است در ابتدا گیج کننده به نظر برسد.

با این حال، با داشتن یک نقشه تقریباً به راحتی می‌توان در عرض چند ثانیه محل مورد نظر را پیدا کرد. این سیستم می‌تواند از گشتن به دنبال اسامی خیابان‌ها روی نقشه سریع‌تر باشد.

 در سنگاپور لباس‌ها را روی شاخه‌های بامبو خشک می‌کنند

سنگاپور به جاذبه‌های گردشگری نامتعارف بی شمارش معروف است، اما یک چیز هست در این کشور که احتمالاً تعجب هر گردشگری را برمی انگیزد: نحوه‌ی خشک کردن لباس‌های شسته شده. سنگاپوری‌ها به جای بند رخت یا رخت آویز از شاخه‌های بامبو استفاده می‌کنند.

البته امروزه شاخه‌های بامبو عمدتاً جای خود را به میله‌های پلاستیکی داده اند، اما در ابتدا از شاخه‌های طبیعی بامبو برای این منظور استفاده می‌شد.

در ترکیه نوع دسر هست که با سینه‌ی مرغ درست می‌شود

پودینگ ترکی «تاووک گوگسو» (Tavuk Göğsü) ثابت می‌کند مرغ نه تنها برای درست کردن غذا و سالاد مناسب است، بلکه با آن دسر هم می‌توان درست کرد. این دسر با سینه مرغ خرد شده، شیر، برنج، شکر و دارچین درست می‌شود. تاووک گوگسو یکی از غذا‌های مشهور و محبوب ترکیه است.

دسر ترکیه ای

 خانه‌های هلند پرشیب‌ترین پلکان‌های دنیا را دارند

پلکان‌های به شدت پرشیب یکی از مشخصه‌های خانه‌های هلند هستند. این پلکان‌ها یکی از اجزای اساسی خانه‌های کانالی‌ای هستند که به دلیل احتمال وقوع سیل، بسیار بلند و باریک ساخته شده اند. پلکان‌های این خانه‌ها هم باید با فرم آن‌ها جور درمی آمدند، به همین دلیل باریک و پرشیب ساخته می‌شدند.

 حمام‌های سنتی ژاپن

یکی دیگر از شگفتی‌های ژاپن حمام‌های سنتی آن به نام «اوفورو» (Ofuro) است که از چوب ساخته می‌شود. وان‌های حمام اوفورو را می‌توان در هر آپارتمان ژاپنی‌ای یافت و حمام در آن یک مناسک تمام عیار است. فرد ابتدا در آب فرو می‌رود به طوری که آب تا شانه هایش را بپوشاند و سپس دریچه‌ی چوبی وان را روی آن می‌گذارد تا گرمای آب حفظ شود.

طبق سنت همه‌ی اعضای خانواده یکی پس از دیگری و بدون عوض کردن آب در وان حمام اوفورو می‌نشینند، به همین دلیل همیشه پیش از آن زیر دوش حمام می‌کنند.

حمام سنتی ژاپن

 در کره جنوبی جوهر قرمز یک تابو است

در کره جنوبی نوشتن نام یک فرد با جوهر قرمز به این معنی است که آن فرد از دنیا رفته است. به همین دلیل گردشگران هنگام انتخاب خودکار برای نوشتن باید بسیار دقت داشته باشند.

در کلمبیا هات چاکلت را با یک تکه پنیر نمک دار درون آن سرو می‌کنند

مردم کلمبیا نگاه بسیار ویژه‌ای به شکلات دارند. در این کشور نوشیدن هات چاکلت با پنیر امر متداولی است. به گفته‌ی گردشگران این نوشیدنی بسیار خوش طعم هم هست.

 در فرانسه شیر‌ها را در دمای اتاق نگه می‌دارند

در فرانسه اغلب فروشگاه تنها شیر فوق پاستوریزه می‌فروشند. به همین دلیل در این کشور نگهداری شیر در یخچال امر غیرمعمولی است و بسیاری از مردم می‌گویند این شیر‌ها نمی‌ترشند و مزه‌ی آن‌ها با شیر‌های پاستوریزه‌ی معمولی فرق می‌کند.

شیرهای فرانسوی

در اندونزی انعام دادن رایج نیست

در اندونزی دادن انعام در رستوران‌ها و دیگر مکان‌های خدماتی کار مرسومی نیست. با این حال، اندونزیایی‌ها گرد کردن مبلغ صورتحساب یا اندکی تغییر در مبلغ آن برای نشان دادن قدردانی خود را کار مؤدبانه‌ای می‌دانند.

منبع: روزیاتو

 

درباره نویسنده

51 نویسنده

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2024 اولکمیز. محفوظ است.