خطری که سه تیم مدعی را تهدید می‌کند/ فرصت طلایی در اختیار تراکتور

هر کدام از سه تیم مدعی استقلال، پرسپولیس و سپاهان با تقویمی فوق فشرده روبرو هستند تا این بازی‌های سخت و فشرده شانس تراکتور را برای قهرمانی افزایش دهد.

در حالی که لیگ برتر در ایستگاه بیستم قرار دارد، شرایط جدول و تیمی‌های بالای جدول نشان از رقابت فشرده ۴ تیم برای قهرمانی در این فصل دارد. پرسپولیس با ۴۱، تراکتور ۳۷، سپاهان ۳۶ و استقلال با ۳۳ امتیاز جمع ۴ تیم بالای جدول و مدعی قهرمانی را تشکیل می‌دهند که بعید است تیمی به جز آنها در پایان فصل جشن قهرمانی لیگ نوزدهم را بگیرد.

این رقابت در حالی بین ۴ تیم شکل گرفته که استقلال، پرسپولیس و سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند و این باعث فشردگی تقویم آنها می‌شود. اتفاقی که بیش از همه به سود تراکتوری هاست و فضا را برای دستیابی آنها به نخستین قهرمانی در لیگ برتر آماده می‌کند.

پرسپولیس و سپاهان تا پایان سال ۹۸ هر کدام ۷ بازی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا در پیش دارند و آبی پوشان با احتساب یک دیدار عقب افتاده با فولاد، تا پایان سال باید ۸ بار به میدان بروند. ۸ بازی در یک ماه (۲۸ بهمن تا ۲۸ اسفند) به معنی کمتر از هر ۴ روز یک بازی است.

در بین سه تیم استقلال، پرسپولیس و سپاهان، شاگردان قلعه نویی در سپاهان در مقایسه سفرها و میزبانی‌ها کار ساده‌تری از دو تیم دیگر دارند و آبی پوشان کاری دشوار تر.

سپاهان ۲ بار برای انجام بازی‌های آسیایی از کشور خارج می‌شود در ۵ بازی داخلی، ۴ بار در اصفهان به میدان می‌رود و تنها یکبار از اصفهان خارج می‌شود که آن هم سفر به تهران برای دیدار با سایپا است.

پرسپولیس نیز ۲ بار برای ۲ دیدار آسیایی خارج از کشور به میدان می‌رود، ۳ بار در تهران، یکبار در اصفهان و یکبار در تبریز به میدان می‌رود.

آبی پوشان ۲ دیدار آسیایی شأن را خارج از کشور انجام می‌دهند، ۳ بار در تهران به میدان می‌روند و ۳ بازی لیگ را هم خارج از تهران انجام می‌دهند که در آن دو سفر سخت طولانی به سیرجان و جم نیز وجود دارد.

این برنامه و تقویم فشرده ۳ تیم درگیر در لیگ قهرمانان آسیا می‌تواند کمک کند به تراکتور که در فضایی آرام تر و بازی‌هایی کم دغدغه تر و با استراحت بیشتر، امتیازات مهمی بگیرد تا شانسش برای قهرمانی در لیگ نوزدهم افزایش پیدا کند.

برنامه بازی‌های سپاهان تا پایان سال ۹۸

۱- سپاهان – السد؛ ۲۹ بهمن – قطر
۲- سپاهان – پرسپولیس؛ ۴ اسفند – اصفهان
۳- ذوب آهن سپاهان؛ ۸ اسفند – اصفهان
۴- سپاهان – النصر عربستان؛ ۱۳ اسفند – خارج از ایران
۵- سپاهان – گل گهر؛ اصفهان ۱۸ اسفند – اصفهان
۶- سایپا – سپاهان؛ ۲۳ اسفند – تهران
۷- سپاهان – پارس جنوبی؛ ۲۸ اسفند – اصفهان

برنامه بازی‌های استقلال تا پایان سال ۹۸

۱- استقلال – الاهلی؛ ۲۸ بهمن – کویت
۲- استقلال – ذوب آهن؛ ۴ اسفند – تهران
۳- گل گهر – استقلال؛ ۸ اسفند – سیرجان
۴- الوحده امارات – استقلال؛ ۱۲ اسفند – دبی
۵- استقلال – سایپا؛ ۱۶ اسفند – تهران
۶- پارس جنوبی – استقلال؛ ۲۰ اسفند – جم
۷- استقلال – تراکتور؛ ۲۴ اسفند – تهران
۸- فولاد – استقلال؛ ۲۸ اسفند – اهواز

برنامه بازی‌های پرسپولیس تا پایان سال ۹۸

۱- پرسپولیس – الشارجه؛ ۲۹ بهمن – دبی
۲- سپاهان – پرسپولیس؛ ۴ اسفند- اصفهان
۳- پرسپولیس – شهر خودرو؛ ۸ اسفند – تهران
۴- پرسپولیس – التعاون عربستان؛ ۱۲ اسفند – امارات
۵- پیکان – پرسپولیس؛ ۱۷ اسفند – تهران
۶- پرسپولیس – شاهین بوشهر؛ ۲۱ اسفند – تهران
۷- ماشین سازی – پرسپولیس؛ ۲۶ اسفند – تبریز

درباره نویسنده

49 نویسنده

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2024 اولکمیز. محفوظ است.