دفاع از قدس شریف در تبریز

مردم تبریز و آذربایجان شرقی همزمان با سراسر کشور برای دفاع از «قدس شریف» به خیابان آمده و در حمایت از مظلومیت مردم فلسطین، شعار آزادیخواهی سر دادند.

مردم غیور و روزه‌دار تبریز و سایر شهرها و روستاهای آذربایجان شرقی در راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور همیشگی خود در صحنه، جنایت‌های رژیم صهیونیستی در فلسطین را محکوم کرده و پرچم عدالت‌ خواهی و استکبارستیزی را به احتزاز درآوردند.

به گزارش ایسنا، فریاد «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا»، «القدس لنا»، «فلسطین فلسطین حمایتت می‌کنیم» و شعارهایی از این قبیل از خیل جمعیت غیرتمند تبریز به گوش می‌رسد. اینجا از کودک خردسال گرفته تا جوان و کهنسال همگی گام به گام و با یک زبان خواستار نابودی رژیم صهیونیستی و دفاع از آزادی مردم مظلوم فلسطین هستند.

مردم تبریز از همان ساعات اولیه از مبدا مسیرهای منتهی به مصلی امام (ره) شهر شروع به حرکت کرده‌اند و خروش انقلابی و جهادی خود را به رخ مستکبران جهانی کشانده‌اند.

هفت مسیر اصلی از چهارراه آبرسان، خیابان عباسی، چهارراه ملل متحد، نصف راه، خیابان شریعتی جنوبی، خیابان ارتش جنوبی و میدان فدک شروع شده و به مصلی امام(ره) منتهی می‌شود.

آرزو، دختر نوجوان و یکی از حاضران در راهپیمایی امروز است که با پلاکارد «جانم فدای رهبر» با هر بار شعار دادن، دست مشت شده‌اش را رو به آسمان می‌برد. وی به ایسنا در خصوص دلیل حضورش در این راهپیمایی، می‌گوید: آمده‌ام تا مشت محکمی بر دهان آمریکا و اسرائیل و حامیان غارتگر او بزنم.

وی ادامه می‌دهد: من و همه کسانی که امروز در راهپیمایی حضور دارند، می‌خواهیم که به رژیم صهیونیستی بفهمانیم که پشت مردم مظلوم فلسطین هستیم و نمی‌گذاریم که این مظلومیت در سکوت بماند.

مرد میانسالی هم در آن سوی خیابان، عصایش را در دست گرفته و پا به پای جوانان و کودکان حرکت می‌کند. به سراغش می‌رویم و از او درباره حضورش می‌پرسیم که به ایسنا، می‌گوید: تا آخرین قطره خون پشتیبان ولایت فقیه و تمامی مظلومان جهان و به خصوص مردم فلسطین هستیم.

وی ادامه می‌دهد: برای دفاع از دین و قرآن آمده‌ام. راستش را بخواهید من هر سال به این راهپیمایی می‌آیم. از زمانی که امام(ره) دستور برگزاری این راهپیمایی را دادند، حضور در میدان را تکلیف خود می‌دانم.

به سراغ بانوی جوان دیگری می‌رویم که دست در دست فرزند خردسالش حرکت می‌کند. وی به ایسنا، می‌گوید: آمده‌ام با زبان روزه به ملت فلسطین بگویم که تنها نیستند و با هر توانی که داریم در کنارشان هستیم.

گروهی از پسران نوجوان که پرچم ایران و فلسطین را در دست خود به احتزاز درمی‌آورند، به ایسنا می‌گویند: امروز آمده‌ایم که بگوییم ما دهه هشتادی‌ها همچنان بر آرمان‌های امام خود پایبند هستیم و عمل به فرمایشات امام(ره) و حمایت از مردم مظلوم فلسطین را تکلیف و وظیفه‌ای بر گردن خود می‌دانیم.

بر اساس این گزارش، ویژه برنامه‌های مختلفی در طول مسیرهای راهپیمایی در تبریز برگزار شد. گروه سرود متشکل از تعدادی پسران نوجوان با لباس رزم در میدان ساعت مستقر بودند که سرودهای حماسی را اجرا می‌کردند. مردم با پرچم‌های ایران اسلامی و فلسطین هم در مقابل سکوی این گروه ایستاده و آن‌ها را به احتزاز درمی‌آوردند.

هم‌چنین در گوشه دیگری از میدان ساعت، دختران نینجاکار تبریزی به اجرای نمایش مشغول بودند. مردم، دور تا دور این دختران بااستعداد و ورزشکار گرد هم آمده و به تماشای نمایش ایستادند.

درباره نویسنده

41 نویسنده

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2024 اولکمیز. محفوظ است.