«رانش زمین» دیگر یک پدیده دور نیست/ خانه تبریزی ها، زیر سیل سنگ

به دلیل ترس از تکرار حادثه درب خانه هایشان را قفل و وسایل زندگی را جمع کرده اند. برخی از ساکنان نیز قید زندگی در خانه هایی که هر لحظه در معرض خطر قرار گرفته اند را زده اند

اواخر شهریور سال جاری ریزش کوه در منطقه «ولی پور» شهرک «باغمیشه» شهر تبریز توجه همگان را به این بخش از شهر جلب کرد. پس از آن نیز بارها مسولان شهری و استانی از منطقه بازدید کردند. اما این روزها و با وجود گذشت سه ماه از این حادثه، مشکلات زیادی از باب توقف عملیات اجرایی به وجود آمده است. در واقع نه تنها به وضعیت رسیدگی نشده بلکه عملیات عمرانی پیشین نیز متوقف شده است.رها شدن مقاوم سازی و عدم خاکبرداری های لازم در منطقه حادثه خیز باغمیشه از جمله مشکلات در منطقه است. حدود ۱۰۰ خانواده در جوار منطقه ای که رانش کوه اتفاق افتاده زندگی می کنند. پیس از حادثه رانش زمین و اتفاقات رح داده ، زندگی برای ساکنان منطقه سخت شده است.

شهروندان به خبرنگار ما گفتند که :
به دلیل ترس از تکرار حادثه درب خانه هایشان را قفل و وسایل زندگی را جمع کرده اند. برخی از ساکنان نیز قید زندگی در خانه هایی که هر لحظه در معرض خطر قرار گرفته اند را زده اند. این درحالی است که با وجود چنین حادثه و خطری تقریبا املاک آنان ارزش خود را نیز از دست داده. ساکنان منطقه از کم شدن فشار آب و گاز و مسدود شدن مسیر دسترسی آنها به خیابان های همجوار گفتند و از مسولان امر درخواست رسیدگی سریع به وضعیت موجود را دارند.موضوع فرونشست و رانش زمین با توجه به بی توجهی مسولان مربوطه در دهه های اخیر ، به زودی شاید از اصلی ترین بحران های محی زیستی باشد که ساکنان شهرها و روستاها را تهدید می کند.

وحید پوررضوی

درباره نویسنده

582 نویسنده

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2024 اولکمیز. محفوظ است.