غربال گری ۷۴ درصد مردم آذربایجان شرقی از بیماری کرونا

استاندار آذربایجان شرقی از غربال گری ۷۴ درصد مردم آذربایجان شرقی از بیماری کرونا خبر داد و گفت: ۸۰ تا ۹۰ درصد مردم، توصیه ها را رعایت می کنند.

محمدرضا پورمحمدی امروز دوشنبه در نشست خبری مجازی با خبرنگاران استان گفت: با این روند، نسبت به کاهش شیوع بیماری در روزهای آینده امیدواریم.
رئیس ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا در ادامه به طرح فاصله گذاری اجتماعی اشاره کرد و گفت: این طرح یکی از روش های متداول در سطح دنیا برای کنترل بیماری های واگیردار است که اجرای آن تاکنون نتایج مثبتی داشته و مردم همراهی خوبی با آن داشته اند.
وی گفت: بحران کرونا مانند یک جبهه جنگ است و ما از همه ابزارها، امکانات و توانمندی های خود برای مدیریت این بحران استفاده می کنیم.
پورمحمدی با بیان اینکه این بحران، تمام دنیا را درگیر کرده، افزود: اتحاد و همدلی تحت یک مدیریت واحد، یکی از ضرورت ها در شرایط فعلی است؛ بر این اساس ستاد ملی مقابله با کرونا با همان اختیارات شورای عالی امنیت ملی تشکیل شده است.
وی اضافه کرد: در استان نیز قرارگاه پدافند زیستی قبل از جدی شدن بیماری کرونا تشکیل شده بود و در اواخر اسفند نیز ستاد استانی مقابله با کرونا تشکیل شده و با تقسیم کار مشخص فعالیت می کند.
وی تصریح کرد: نیروی انتظامی به صورت جدی بر اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی نظارت خواهد کرد و با اندک کسانی که الزامات این طرح را رعایت نمی کنند، به خاطر حفظ سلامت همه افراد جامعه برخورد خواهد شد.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه بحران کرونا ، یک آزمایش الهی است، گفت: همه بخش ها امروز پای کار هستند و با روحیه جهادی و همدلی و وحدت تلاش می کنند تا در این دفاع همگانی موفق شویم.

وی با قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر جامعه پزشکی و پرستاری و همه دستگاه‌های مسئول در امر مقابله با کرونا، گفت: مردم ما قدردان تلاش‌های مدافعان حریم سلامت هستند و ان‌شاءالله با همراهی و همکاری همگانی خواهیم توانست در کمترین زمان ممکن بر بیماری کرونا غلبه کنیم.

پورمحمدی همچنین با اشاره به طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا و غربال‌گری ۷۴ درصد از مردم استان در این طرح، از همه کسانی که تاکنون تحت پوشش این طرح قرار نگرفته‌اند خواست تا با شماره ۴۰۳۰ تماس گرفته و درصورت داشتن علائم بیماری به مراکز بهداشت مراجعه کنند.

درباره نویسنده

582 نویسنده

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2023 اولکمیز. محفوظ است.