محیط‌های درمانی بسیار سالم‌تر از اماکن اجتماع همچون بازار است

رئیس ستاد پیشگیری از ویروس کرونا در شهرداری تبریز گفت: هر چند شهرداری تبریز به وظیفه خود در قبال ضدعفونی معابر عمل می‌کند ولی هر قدر هم این اقدامات تداوم یابد، به اندازه در خانه ماندن، موثر نیست.

محمدحسین حسن زاده در گفتگو با برنامه تلویزیونی «تبریزیم» اظهار داشت: تک تک ما شهروندان در قبال خود و شهرمان مسئولیت داریم به همین دلیل راهی جز قرنطینه خانگی نداریم؛ از شهروندان تقاضا داریم در خانه مانده و بیرون نیایند.

او خواستار اجتناب شهروندان از حضور در مراکز خرید و بازارها شد و افزود: آلوده ترین بخش‌ها مراکز بیمارستانی و درمانی است ولی باید بگویم محیط های درمانی بسیار سالم‌تر از محل‌های اجتماعی است که نمی دانیم چه وضعیتی دارند.

حسن زاده ادامه داد: بدون هدف به بازار می رویم و نمی‌داتیم چه کسی سالم و چه کسی ناقل ویروس است. امروز مراکز خرید و بازار بسیار آلوده تر از محل‌هایی است که بیمار کرونایی وجود دارد. چرا که آنجا می‌دانیم بیمار کرونایی وجود دارد و تدابیر امنیتی اتخاذ می شود ولی در معابر عمومی کسی بهداشت فردی را رعایت نمی‌کند.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز تصریح کرد: ما مجبوریم به دلیل سلامتی و ایجاد نشاط در جامعه تدابیری انجام دهیم ولی اگر تمامی اینها را جمع ببندیم به اندازه ای که شهروندان تلاش کنند همراه خانواده زیر سقف خانه خود سالم بمانند اهمیتی ندارند.

او افزود: ما دو هفته طلایی را گذرانده ایم و شاید این بیماری را کم اهمیت شمرده ایم و چند هفته سخت را پیش رو داریم و تنها یک مورد می‌تواند آن سختی را کاهش دهد که آن هم فقط و فقط در خانه ماندن است.

حسن زاده با اشاره به ضدعفونی مستمر اماکن عمومی توسط شهرداری تبریز گفت: به تمام شهروندان قول می دهیم تمام اماکن عمومی مثل مبلمان شهری، ایستگاه های تاکسی و اتوبوس، ترمینال ها و حتی اماکنی همچون خانه سالمندان، گرمخانه ها، اداره های مختلف به طور مستمر ضدعفونی می شوند.

رئیس ستاد پیشگیری از ویروس کرونا در شهرداری تبریز ادامه داد: هر نقطه عمومی که شهروندان بیشترین استفاده را می کنند به طور مستمر ضدعفونی می شود ولی این بدین معنی نیست که شهر امن است و مردم بیرون بیایند، منظور این است هر قدر بیشتر انجام دهیم به همان اندازه فضای شهر در خصوص ویروس کرونا خطرناک تر است.

حسن زاده خاطرنشان کرد: مواد ضدعفونی کننده به اندازه لازم و برای مدت پیش بینی شده توسط شهرداری تبریز تدارک دیده شده است ولی با این حال از شهروندان تقاضامندیم با هر حرکتی که احساس می‌کنند دست آنها آلوده شده، با آب و صابون شستشو داده شود.

درباره نویسنده

582 نویسنده

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2023 اولکمیز. محفوظ است.