مصرف کدام دمنوش‌ها در روز‌های کرونایی توصیه می‌شود؟

یک متخصص طب سنتی از فواید تهیه و مصرف برخی دمنوش‌ها با توجه به روز‌های کرونایی گفت.

درباره مصرف دمنوش با توجه به روز‌های کرونایی گفت: از ترکیب پوست بیرونی تازه پسته همراه با شکر و زعفران به صورت مربا به دست می‌آید که مصرف آن در این روز‌های کرونا و تقویت قلب و اعصاب بسیار مفید است.

او افزود: در روز‌های کرنایی برای اینکه افراد سیستم ایمنی شان را تقویت کنند باید در وهله اول جوشانده پوست پرتقال را بار اول دور بریزید و دوباره بجوشانید و آنرا مصرف کنید؛ چرا که نوشیدن آن برای کلسترول و سرماخوردگی مفید است حتی می‌تواند تاثیر فوق العاده‌ای برای آرام بخش بودن یبوست معده داشته باشد.

این متخصص طب سنتی اظهار کرد: جوشانده پوست گریپ فروت برای آرامش اعصاب بسیار مفید بوده و جوشانده پوست سیب برای کاهش اسید اوریک، نقرس، درد پا و تقویت قلب مفید است.

حاج محمدخانی ادامه داد: جوشانده پوست گلابی برای زیاد شدن ترشح ادرار و کمک به هضم غذا مفید است.

او افزود: مصرف جوشانده پوست پیاز برای تقویت سیستم ایمنی بدن، رفع سرماخوردگی و کمک به باز شدن گرفتگی عروق تاثیر زیادی خواهد داشت.

متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند در این روز‌های کرونایی افراد باید سیستم ایمنی خود را تقویت کنند و به هیچ عنوان از منزل خارج نشوند. مصرف روزانه ۲ واحد میوه و ۳ واحد سبزیجات بسیار توصیه می‌شود که باید حتما از آن‌ها استفاده کرد.

حتما به یاد داشته باشید که بعد از خرید وسایل تهیه شده از قبیل میوه و سبزی تازه را با آب و چند قطره مایع ظرفشویی بشویید و در پایان پس از آب کشی آن ها، دستان خود را ضدعفونی کنید و سپس لباس‌هایی که در خارج از منزل برای تهیه این وسایل به تن داشتید را در کمد جداگانه خارج از لباس‌های دیگر قرار دهید و تنها در صورت لزوم آن‌ها را با آب و مایع یا صابون بشویید.

به هیچ عنوان از غذا‌های خارج منزل استفاده نکنید؛ چرا که در حال حاضر هیچی غذای خانگی نیست و ما نمی‌دانیم که در این شرایط بحرانی چه کسانی اصول بهداشتی را رعایت می‌کنند. حتی ممکن است کسانی که به تهیه این غذا‌ها می‌پردازند خودشان ناقل ویروس باشند و با مصرف آن‌ها ما هم گریبانگیر این بیماری خطرناک و کشنده شویم.

در ضمن مهم‌ترین کار بعد از خرید نان، گرم کردن آن‌ها در مایکروفر است؛ چرا که ویروس کرونا در دمای بالا از بین رفته و مصرف آن‌ها ایرادی ندارد.

درباره نویسنده

582 نویسنده

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2023 اولکمیز. محفوظ است.