کاشت یک میلیون نهال برای سال ۹۹ در تبریز

شهردار تبریز گفت: بر اساس طرحی که به شورای شهر ارائه کرده بودیم، یک میلیون نهال در سال ۹۹ در سطح شهر کاشته می‌شود که امروز با غرس چند نهال این طرح آغاز شد.

ایرج شهین باهر امروز در آیین غرس نهال به مناسب هفته درختکاری در این خصوص اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی در سازمان سیما و منظر شهرداری تبریز، این درختان تنها در سطح شهر تبریز و مناطقی که نیاز به کاشت درخت و افزایش فضای سبز دارند، غرس می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت کاشت درخت در فضاهای شهری تأکید کرد: در بحث افزایش سرانه فضای سبز شهری، تمرکز بیشتر روی افزایش سرانه درخت در تبریز است تا صرفا به چمن و گلگاری که تأثیر چندانی در کاهش آلودگی هوا ندارند، اکتفا نکنیم.

وی، اولویت شهرداری در سال ۹۹ را مسائل محیط زیستی معرفی کرده و خاطرنشان کرد: در همین راستا تلاش می‌کنیم تا جهت کاهش آلایندگی شهری، هم در بحث مترو و هم در بحث ناوگان اتوبوسرانی تبریز با خرید اتوبوس‌های جدید و طرح افزایش سرانه فضای سبز پایدار شهری، پیشقدم باشیم.

شهردار تبریز از آغاز طرح کاشت درختان مثمر در واحدهای مسکونی در سال آینده نیز خبر داده و اظهار کرد: در کنار کاشت درختان شهری، بحث درختان مثمر را نیز ارائه کرده‌ایم که شهروندان می‌توانند تعداد مورد نیاز خود را اعلام کرده تا همکاران ما در اختیار آن‌ها قرار دهند.

وی در ادامه اضافه کرد: این طرح بیشتر برای واحدهای مسکونی در نظر گرفته شده است که پس از ثبت نام و ارائه آدرس محل سکونت توسط شهروندان، همکاران ما برای کاشت درخت و ارائه آموزش‌های صحیح حفظ و نگهداری آن مراجعه می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز، وی با اشاره به ضرورت مدیریت اصولی آب تبریز در طرح توسعه فضای سبز پایدار شهری تاکید کرد: اگر آب موجود تبریز را به درستی و اصولی مدیریت کنیم و روش‌های نوین آبیاری همچون آبیاری قطره‌ای را در دستور کار قرار بدهیم، می‌توانیم در حفظ فضای سبز فعلی شهر و توسعه پایدار آن موفق عمل کنیم.

درباره نویسنده

582 نویسنده

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2023 اولکمیز. محفوظ است.