کاشت ۳۰۰ هزار اصله نهال در فاز اول طرح یک میلیون درخت در سطح تبریز

شهردار تبریز از کاشت ۳۰۰ هزار اصله نهال در فاز اول طرح یک میلیون درخت در سطح شهر خبر داده و گفت: طبق وعده ای که سال گذشته به شهروندان عزیز داده ایم، فاز اول این طرح از امروز آغاز شد که بدین منظور چاله هایی در سطح شهر کنده شده است.

ایرج شهین باهر با اعلام مطلب فوق افزود: برنامه ریزی ما کاشت یک میلیون اصله نهال در سال ۹۹ است که بر اساس آن امسال به اندازه کل درختان تبریز، در سطح شهر درختکاری داریم.
وی ادامه داد: در کنار این طرح، بحث احداث پارک های محله ای را داریم که همانند سال گذشته تلاش می کنیم فراتر از برنامه تعیین شده عمل کرده و در این حوزه فعال باشیم.
وی عنوان کرد: سال ۹۹ را سال توسعه فضای سبز پایدار شهری معرفی کرده و با مصوبه شورای شهر تبریز ۵۰۰ میلیارد تومان برای تملک باغات و تکمیل و تجهیز آنها اختصاص داده ایم.
شهردار تبریز از افتتاح هفت پارک محله ای در ایام پساکرونا خبر داد و خاطرنشان کرد: سال گذشته ۲۳ پارک محله ای افتتاح و در اختیار شهروندان قرار دادیم و هفت پارک محله ای دیگر نیز آماده افتتاح بود که به دلیل وضعیتی که بیماری کرونا به وجود آورد، افتتاح آنها را به امسال و پس از شکست بیماری کرونا موکول کرده ایم.
شهین باهر با اشاره به برگزاری جلسات و ارتباط مستمرش با مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر از طریق ویدئو کنفرانس تأکید کرد: تلاش ما این است که اجازه ندهیم مشکلات اقتصادی و مدیریتی ناشی از بیماری کرونا وقفه ای در فعالیت های شهری ایجاد کند و پیگیر پروژه های شهری همانند پل همسان، مسیرگشایی هایی چون اتوبان ولایت و پروژه پارک بزرگ و برگزاری به موقع مناقصات و همچنین زیبایی و تمیزی شهر نیز هستیم.
به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز، وی در پایان صحبت های خود از شهروندان تبریزی خواست تا مدیریت شهری را در دستیابی به اهدافی که برای مردم و شهر زیبای تبریز برنامه ریزی شده اند، همراهی و دعا کنند تا با اجرای آن ها، بر زیبایی هرچه بیشتر شهر بیافزاید.

درباره نویسنده

582 نویسنده

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2024 اولکمیز. محفوظ است.