کرونا ویروس، طبیعی یا ساخته دست بشر؟

یک متخصص بیوتکنولوژی معتقد است که یکی از موضوعاتی که فرضیه دست ساز بودن ویروس کرونا را قوت می‌بخشد، ترکیب جدید این ویروس است.

شفاف باشید، اطلاعات خود را در اختیار عموم قرار دهید آمریکا یک توضیح به ما بدهکار است؛ همه چیز از یک توییت شروع شد؛ این بخشی از توییت ژائو لی جیان، سخنگوی وزارت خارجه چین است که نگاه‌های دنیا را به خود خیره کرد و انگشت اتهامات را به سمت آمریکا نشانه گرفت.
حقیقت ویروس کرونا چیست؟ / آیا کرونا را آمریکایی‌ها به وجود آورده اند؟
او مدعی شد، منبع ویروس کرونا که نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده شد، نخستین بار در سال ۲۰۱۵ توسط دانشمندان آمریکایی ساخته شده و سازمان سیا در انتشار آن دخالت داشته است.

مدت زیادی از این اظهار نظر نگذشته بود که سفیر چین در آمریکا برای ارائه برخی مسائل احضار شد.

پس از احضار سفیر چین در آمریکا، هنگ شوآنگ دیگر سخنگوی وزارت خارجه چین، ورود کرونا به چین توسط آمریکا را رد کرد. او گفت: در حقیقت نظرات متعددی در جامعه بین الملل و حتی داخل آمریکا در خصوص منشا ویروس کرونا وجود دارد. همانطور که بار‌ها گفتم، طرف چینی معتقد است که این یک موضوع علمی است و ما باید به متخصصان این زمینه گوش فرا دهیم.

در مقابل این اظهارات ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نسبت به ادعا‌های مقامات چینی مبنی بر انتقال ویروس کرونا به شهر ووهان توسط ارتش آمریکا واکنش نشان داد و گفت: من از سخنان مقامات چینی که مدعی هستند ارتش ما این ویروس را به چین منتقل کرده است خوشحال نیستم. ارتش ما این ویروس را به آنجا منتقل نکرده است. پکن در حال اتهام زنی است و مسائلی که مطرح می‌کند به هیچ عنوان صحت ندارد. این ویروس از چین آمده و من به درستی آن را ویروس چینی می‌خوانم.

در حالی ترامپ این اتهامات را واهی می‌خواند که پیش از این ولادیمیر ژیرینفسکی، نایب رئیس دومای روسیه هم، آمریکا را عامل انتشار ویروس کرونا در چین معرفی کرده بود و گفته بود که این یک ویروس جدید نیست و آمریکایی‌ها برای اینکه میترسیدند نتوانند بر اقتصاد چین غلبه کنند، این ویروس را در این کشور انتشار داده اند.

برخی کارشناسان اما معتقدند که خصومت‌های چین و روسیه، مقامات این دو کشور را به سمت اتهام زنی علیه آمریکا برده است.

کمی بعد صحبت از مقصر بودن آمریکا در ماجرای ساخت و انتشار ویروس کویید ۱۹ نقل محافل رسمی و نشست‌های سیاسی کشور‌های مختلف شد و این موضوع به صورت جدی تری دنبال شد.

برخی از تحلیلگران و کارشناسان می گویند این نخستین بار نیست که آمریکا  دست به حملات بیولوژیک زده است. آمریکایی‌ها قبل‌تر هم به کشتار به وسیله سلاح‌های بیولوژیکی و ساخت و انتشار ویروس‌های مختلف دست زده اند که در ادامه به معروف‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

قتل سرخپوستان به وسیله ۹۷ نوع طاعون و وبا

یکی از مسائلی که در بدو تاسیس آمریکا رخ می‌دهد، شیوع طاعون در این منطقه است. اما نکته این است که این بیماری فقط در میان سرخ‌پوستان جولان داده و خود آمریکایی ها به آن مبتلا نمی‌شوند. با رواج یافتن وبا و طاعون در میان بومیان ، تعداد زیادی از آنها با این بیماری ها از بین می‌روند. اما نحوه انتقال طاعون و وبا به سرخ‌پوستان به این نحو بود که آمریکایی ها ملحفه‌ها و پتو‌های آلوده به وبا را در میان سرخ‌پوستان تقسیم می‌کردند و سرخ‌پوستان با اعتماد به آنها پتوها را می‌گرفتند. به این ترتیب، پس از مدتی حدود یکصد هزار نفر از بومیان قاره آمریکا به این بیماری مبتلا شده و کشته می شوند.

در کتابخانه‌های آمریکا صد‌ها عنوان کتاب وجود دارد که توسط مورخان سفیدپوست نگارش یافته و در آن ادعا شده که میلیون‌ها سرخپوست با بیماری‌های گوناگون از بین رفته اند.

مورخان سفیدپوست در ادامه ادعا‌های خود گفته اند که انواع بیماری‌های واگیر مانند آبله، حصبه، دیفتری و دیگر بیماری‌های مسری آن دوران، ناخودآگاه و به صورت غیرارادی به کشتی‌های مهاجران سفیدپوست سرایت کرده و به سواحل دنیای نو راه یافت و پس از آن براساس قضا و قدر به شهر‌ها و روستا‌های محل اقامت سر‌خپوستان شیوع پیدا کرده و جان میلیون‌ها نفر از آنان را گرفت.

کرونا ویروس ، طبیعی یا ساخته دست بشر ؟

مورخان مهاجران اروپایی به قاره آمریکا در ادامه ادعا‌های خود چنین نوشته اند: سرخپوستان به علت همزیستی با مهاجران اروپایی دچار این بیماری‌ها شده‌اند. اصولا این بیماری‌ها حالت سلاح کشتار جمعی را هم نداشته است، بلکه علت اصلی این است که سرخپوستان از هیچ مصونیتی در برابر این بیماری‌ها برخوردار نبوده‌اند به ویژه این که سفیدپوستان انگلیسی بیگناه و صلح طلب آن زمان شناختی از میزان خطر و پیامد‌های اینگونه بیماری‌های مسری و راه‌های جلوگیری از آن را نداشتند.

هنری دوبینز در این باره می‌گوید: انواع جنگ‌های میکروبی فراگیر بر ضد سرخپوستان آمریکا در چهار قرن گذشته را مورد تجزیه و تحلیل و بررسی قرار دادم. در پی این بررسی‌ها به این نتیجه رسیدم که سفیدپوستان اروپایی برای نسل کشی سرخپوستان ۹۷ نوع وبای مرگبار به کار بردند که عبارتند از ۴۱ نوع آبله، ۴ نوع طاعون، ۱۷ نوع سرخچه، ۱۰ نوع آنفلوانزا و ۲۵ نوع سل و دیفتری و وبا.

هرکدام از وبا‌های یاد شده از نظر این نویسنده آمریکایی اثر ویرانگری بر سرخپوستان درپی داشته است که بخش وسیعی از سرزمین‌های فلوریدا درجنوب شرقی تا اورگون درشمال غربی را در برگرفته است. نکته تکان دهنده دیگر این است که برخی اقوام سرخپوست پیش از دیدن چهره سفیدپوستان به وسیله وبا‌های یاد شده از بین رفتند.

بمباران بیولوژیک هیروشیما و ناکازاکی

بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی که به ترتیب در تاریخ‌های ۶ و ۹ اوت ۱۹۴۵ در جریان جنگ جهانی دوم به دستور هری ترومن، رئیس جمهور وقت آمریکا علیه امپراتوری ژاپن رخ داد از معروف‌ترین نمود‌های استفاده از سلاح‌های بیولوژیک توسط آمریکایی‌ها علیه غیرنظامیان یک منطقه است.

شدت این حملات به قدری بود که تا سال‌ها بر ژنتیک افرادی که از این ماجرا جان سالم به در برده بودند، تاثیرات منفی گذاشته بود و نسل‌های بعد دچار انواع بیماری و مشکلات ژنتیکی بودند.

هنگامی که این بمب‌ها افتادند، هیروشیما و ناکازاکی به ترتیب ۳۱۰ هزار و۲۵۰ هزار جمعیت داشتند. حدود ۹۰ هزار الی ۱۴۰ هزار نفر در هیروشیما و ۶۰  هزار الی ۸۰ هزار نفر در ناکازاکی فورا یا ۲ تا ۴ ماه بعد از بمباران فوت کردند که به علت ویران شدن خانه‌ها در اثر موج انفجار، تشعشع گرمایی، آتش و اشعه‌های ناشی از بمب اتمی بود.

کرونا ویروس ، طبیعی یا ساخته دست بشر ؟

بررسی طولانی مدت بازماندگان بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی نشان داد تشعشات زیاد بمب اتمی باعث افزایش سرطان در این افراد شده است. از ۱۷ نوع سرطان موجود، بازماندگان بمباران اتمی مبتلا به ۱۶ نوع آن شده بودند. ولی در مقادیر کمتر تشعشات، خطر سرطان ثابت نشد.

بررسی ۱۶۰۰ کودکی که طی بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی، در رحم مادر باردار خود بودند و در دوران جنینی تحت تاثیر اشعه‌های اتمی قرار گرفته بودند نشان داد که ۳۰ تا از آن‌ها دچار عقب افتادگی ذهنی شدید شده بودند. تا هفته هفتم بارداری اشعه‌ها تاثیری بر روی رشد ذهنی نداشتند. بین هفته هشتم تا پانزدهم بارداری احتمال ابتلا به عقب افتادگی ذهنی بسیار زیاد بود.

استفاده از سلاح‌های بیولوژیکی در ویتنام

تخلیه ۲۰ میلیون گالن ماده شیمیایی توسط ارتش آمریکا بر سر مردم ویتنام در سال‌های ۱۹۶۲ تا ۱۹۷۱ از دیگر حملات بیولوژیکی بود که نیرو‌های آمریکایی علیه مردم بی گناه ویتنام انجام دادند و در جریان آن ارتش آمریکا بیش از ۲۰ میلیون گالن ماده شیمیایی شامل عاملی نارنجی رنگ و بسیار سمی را بر روی جنگل‌ها و مزارع این کشور و برخی کشور‌های همسایه آن بصورت اسپری پخش کرد. بر اثر این اقدام تمامی ذخایر غذایی ویتنام نابود و اکولوژی این کشور نیز بطور کامل تخریب شد. همچنین صد‌ها هزار شهروند بی گناه نیز جان خود را از دست دادند.

کرونا ویروس ، طبیعی یا ساخته دست بشر ؟

بر اساس گزارش دولت ویتنام در اثر یک دهه حملات شیمیایی آمریکا در این کشور بیش از ۴۰۰ هزار شهروند ویتنامی کشته یا معلول شدند، ۵۰۰ هزار نوزاد با نقایص مادرزادی بدنیا آمده اند و بیش از دو میلیون تن نیز از سرطان یا سایر بیماری‌های سخت ناشی از استنشاق مواد شیمیایی رنج می‌برند. در سال ۲۰۱۲، صلیب سرخ اعلام کرد یک میلیون ویتنامی دارای ناتوانی‌ها یا بیماری‌های ناشی از عامل پرتقالی (یکی از انواع مواد شیمیایی) می‌باشند.

آزمایش سلاح بیولوژیک بر روی سیاهپوستان فقیر سنت لوییس

آمریکایی‌ها حتی مردم خود هم رحم نمی‌کنند و آن‌ها را هم وسیله رسیدن به اهداف خود قرار می‌دهند.

در اوایل دهه ۱۹۵۰، ارتش آمریکا موتور‌هایی را بر روی پشت بام منازل شهر ” سنت لوئیس ” که غالبا افراد سیاهپوست و فقیر بودند، نصب کرد که گاز‌هایی را در هوا پخش می‌کرد. بیش از ۷۰ درصد ساکنان این شهر کودکان زیر ۱۲ سال بودند. دولت آمریکا به ساکنین مناطق این شهر اعلام کرد که این موتور‌ها و موادی که از آن‌ها متصاعد می‌شود به منظور ایجاد پرده دودی در راستای محافظت از شهر در برابر حملات روسیه است، اما در حقیقت این موتور‌ها حجم گسترده‌ای از ریزپودر‌های حاوی ” روی سولفید کادمیوم ” رادر هوای مورد تنفس مردم این شهر پمپاژ می‌کرد.

دولت آمریکا در ابتدا پذیرفت که یکی از عناصر درجه دو شیمیایی در این پودر منتشر شده وجود دارد، اما اینکه این ماده رادیواکتیو بوده یا نه، بطور محرمانه و سری باقی ماند. البته این موضوع بدون اعلام واشنگتن نیز بخوبی اثبات گردید، زیرا تعداد زیادی از ساکنین این مناطق در سال‌های بعد به انواع سرطان‌های حاد و پیشرفته مبتلا شدند.

“دوریس اسپاتز” یکی از افرادی است که در سال ۱۹۵۵ در یکی از ساختمان‌های نظامی در سنت لوئیس که در ۱۹۵۳ و ۱۹۵۴ مملو از گاز شیمیایی دولت شده بود، بدنیا آمده است. پدر وی در همان سال بر اثر سرطان درگذشت. به گفته وی، مرگ چهار خواهر و برادر خود را بر اثر سرطان به چشم دیده است و هم اکنون نیز خود با سرطان زندگی می‌کند.

دست ساز بودن کرونا ویروس از نظر علمی چقدر محتمل است؟

پرفسور علی کرمی، متخصص بیوتکنولوژی (زیست فناوری) پزشکی و فوق تخصص مهندسی ژنتیک در خصوص احتمال نقش داشتن آمریکایی‌ها در ساخت و انتشار ویروس کرونا گفت: نمی‌توان به طور قطع در این خصوص نظر داد، اما یکی از موضوعاتی که فرضیه دست ساز بودن ویروس کرونا را قوت می‌بخشد، ترکیب جدید این ویروس است؛ پس از بررسی های علمی برخی دانشمندان داخلی و خارجی دریافته اند که این ویروس ترکیبی نوساز داشته و تفاوت‌هایی از نظر ساختار با نمونه‌های مشابه قبل خود دارد.

حقیقت ویروس کرونا چیست؟ / آیا کرونا را آمریکایی‌ها به وجود آورده اند؟

اخیرا نیز کلیپی از نشست کنگره آمریکا در چند هفته گذشته منتشر شده است که درباره نحوه برخورد آمریکایی‌ها با ویروس کرونا بوده و جنجال زیادی به راه انداخته است. در این ویدئو که روزنامه خلق آن را منتشر کرد، از دیوید ردفیلد، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری آمریکا درباره اینکه آیا مرگ‌های ناشی از آنفولانزا می‌تواند ناشی از کووید ۱۹ باشد یا نه، سوال شده و ردفیلد پاسخ می‌دهد: «برخی از موارد به همین شکل در آمریکا درمان شده اند.» پاسخ ردفیلد به اندازه‌ای مبهم بود که بتواند به تئوری توطئه که در هفته‌های اخیر در چین مورد توجه قرار گرفته، دامن بزند، این که منشأکروناویروس در چین نبود و بلکه منشأ اصلی آن آمریکا بوده است.

به دنبال این جواب مبهم رد فیلد، یک تحلیلگر ارشد اخیرا به روزنامه گاردین گفته آمریکا در نهایت این را پذیرفته که در میان افرادی که پیشتر جان باخته بودند، مواردی از کروناویروس نیز وجود داشت. منشاء اصلی کروناویروس آمریکا بود. آمریکا به جهانیان و بخصوص به چین یک عذرخواهی بدهکار است.

عبدالباری عطوان، سردبیر روزنامه اینترنتی رأی الیوم نیز آمریکا را به انتشار ویروس کرونا در جهان و در اختیار داشتن واکسن آن متهم کرد.

او گفت: بعید نیست آمریکا این ویروس را تولید کرده باشد و به چین فرستاده باشد تا اقتصاد چین را نابود کند. رشد اقتصادی چین الان به کمتر از ۳ درصد کاهش یافته است که پیش از این ۷ درصد بود. اقتصاد چین به شکل اساسی نابود شد. صادرات چین به شدت کاهش یافته است و همه این‌ها زیر سر آمریکاست، اما صادرات آمریکا و اقتصادش سر جای خودش است و بیکاری‌اش کاهش یافته است.

سردبیر روزنامه رای الیوم در ادامه به احتمال مبتلاش شدن ترامپ به کرونا اشاره کرد و گفت: موضوع مهم دیگر آن است که ترامپ با وزیر ارتباطات برزیل که بعدا نتیجه کرونایش مثبت شد دست داده بود اما نتیجه آزمایش خودش منفی اعلام شد ، این در حالی است که ترامپ حتی خود را قرنطینه نکرد، چون واکسنش را دارد و از این ویروس در امان است.

نخست وزیر کانادا اعلام کرد خودش و همسرش مبتلا شده‌اند و خودشان را قرنطینه کرده‌اند تا مردم کانادا مبتلا نشوند. چرا ترامپ خودش را قرنطینه نکرد؟ این نظریه، سئوالات زیادی را مطرح می‌کند؟ آیا ترامپ سوپرمن است و کرونا با او کاری ندارد؟!

او همچنین اعلام کرد: بوریس جانسون نخست، وزیر انگلیس، و از نزدیک‌ترین هم‌پیمانان ترامپ در بیانیه‌ای رسمی خطاب به ملت انگلیس گفت «مسئله بسیار خطرناک است و امکان دارد ۱۰ یا ۲۰ هزار نفر به این بیماری مبتلا شوند و ما ممکن است بسیاری از عزیزانمان را به دلیل این بیماری را از دست بدهیم». این سخن بسیار خطرناکی است چرا؟ چون اطلاعاتی دارد. انگلیس در همه جنگ‌های آمریکا شریک است. انگلیس اگر جنگ بیولوژیک در میان باشد در این جنگ شریک است همچنان که در جنگ عراق و جنگ سوریه نیز شریک است. این موضوع بسیار خطرناکی است و ویروس کرونا باعث نگرانی است. سقوط بورس‌ها به این شکل، خطرناک است.

با وجود تمام فرضیات و نظریات موجود، همچنان برخی محققان و تحلیلگران معتقدند آمریکا به منظور رفع اتهام از خود، این ویروس را به صورت کنترل شده در کشور خود منتشر کرده است تا خود را از این اتهامات مبرا کند. /منبع: yjc

برچسب : ,

درباره نویسنده

582 نویسنده

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2024 اولکمیز. محفوظ است.