کمک ۱۲ میلیارد دلاری بانک جهانی به کشورها برای مقابله با کرونا

بانک جهانی اعلام کرد ۱۲ میلیارد دلار کمک اضطراری برای مقابله با کرونا در اختیار کشورهای مختلف قرار خواهد داد.

بانک جهانی اعلام کرد ۱۲ میلیارد دلار کمک اضطراری برای مقابله با کرونا در اختیار کشورهای مختلف قرار خواهد داد.

بانک جهانی از ارائه یک بسته کمک ۱۲ میلیارد دلاری به کشورهای در حال توسعه برای مقابله با کرونا خبر داد که این بسته شامل وام‌هایی با نرخ بهره کم، کمک‌های مالی و کمک‌های فنی خواهد بود.

این بسته پس از آن ارائه می‌شود که گسترش شیوع کرونا موجب اخلال جدی در روند فعالیت‌های تجاری و کسب و کارها شده و نگرانی‌ها از وقوع رکود اقتصادی در بخش بزرگی از جهان را سبب شده است.

بانک جهانی با تاکید بر ضرورت تقویت توانمندی‌های بخش بهداشت و درمان گفته است بخشی از این وام‌ها صرف کمک به بخش خصوصی برای کاستن از تبعات اقتصادی ویروس کرونا خواهد شد.

دیوید مالپاس، رئیس بانک جهانی گفت: کاری که می‌خواهیم انجام دهیم این است که دوران گذار از بیماری را محدودتر کنیم.

وی با بیان اینکه برای حفظ جان افراد باید سریع‌تر حرکت کنیم افزود: شاید نیاز باشد تا منابع بیشتری را به مقابله با کرونا اختصاص دهیم اما برای هر سناریویی آماده هستیم.

در شرایطی که ویروس کرونا تاکنون دست کم در بیش از ۷۰ کشور جهان رویت شده، بانک جهانی اعلام کرده است که اولویت دریافت این وام‌ها با کشورهای فقیر و پرریسک خواهد بود.

ویروس کرونا تاکنون بیش از ۹۲ هزار نفر را مبتلا کرده که بیش از ۸۰ هزار مورد آن مربوط به چین بوده است. هم چنین تاکنون بیش از ۳۲۰۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از دست داده‌اند.

هر چند به لطف تدابیر بهداشتی مقامات چینی، سرعت شیوع و تلفات ناشی از کووید-۱۹ در این کشور کاهش یافته است اما در سایر نقاط جهان روند شیوع ویروس کماکان نگران کننده باقی مانده است که در این بین بیشترین شیوع مربوط به کره جنوبی و کشورهای عضو منطقه یورو نظیر ایتالیا، فرانسه و آلمان بوده است.

درباره نویسنده

582 نویسنده

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2024 اولکمیز. محفوظ است.