۸ درصد مردم آذربایجان‌شرقی درگیر با کرونا / علل افزایش مبتلایان به کرونا در استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه تا پایان اردیبهشت ماه ۸ درصد مردم آذربایجان‌شرقی درگیر با کرونا بودند، گفت: این رقم در دو هفته اخیر با رشد زیادی روبه‌رو بود.

محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، امروز در گفت‌وگو با شبکه سهند اظهار کرد: طبق مجموعه بررسی انجام گرفته، ۸ درصد مردم آذربایجان‌شرقی تا پایان اردیبهشت ماه درگیر با کرونا بوده است.

وی با بیان اینکه آمار نشان‌دهنده افزایش و گسترش ویروس در استان است، توضیح داد: خوشبختانه تا به امروز گسترش ویروس به منزله پیک، اوج، جهش نداشته‌ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: شهروندان موارد نکات بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و اگر افزایشی احساس شده است، به خاطر این موضوع است.

وی با اشاره بر اینکه افزایش ورود مسافران به استان و عدم توجه به فاصله‌گذاری اجتماعی توسط مردم از دلایل افزایش آمار مبتلایان به کرونا است، تصریح کرد: باید قبول کنیم که گسترش ویروس وجود دارد و با کسی هم شوخی ندارد و متاسفانه در خردادماه با افزایش تعداد مراجعان، بستری و فوتیان در اثر کرونا مواجه شده‌ایم.

صومی متذکر شد: در روزهای پایانی اردیبهشت با کاهش تعداد مبتلایان، بستری‌شدگان و فوتی روبرو بودیم ولی متاسفانه در دو هفته اخیر تعداد مبتلایان شناسایی شده، بستری‌شدگان و متوفیان افزایش یافته است که اگر به نکات تذکر داده شده توجهی نشود قطعا این آمار هر روز افزایش خواهد یافت.

درباره نویسنده

582 نویسنده

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2023 اولکمیز. محفوظ است.