بهترین شرایط ذخایر کالاهای استراتژیک در آذربایجان‌شرقی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی، گفت: به لحاظ ذخایر استراتژیک استان در هیچ کالای اساسی کمبودی نیست و به نسبت چند سال گذشته در بهترین شرایط قرار داریم.

محمد کلامی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز، اظهار کرد: بدون هیچ مشکلی تا پایان سال می‌توانیم بازار محصولاتی مثل آرد، گوشت قرمز گرم و یخ زده، مرغ گرم و یخ زده، روغن و غیره را تامین کنیم و هیچ خلائی در بازار ایجاد نمی‌شود.

وی گفت: قبلا هیچ وقت جمعه‌ها مرغ، کشتار و عرضه نمی‌شد؛ اما امروز بالای ۲۷۰ تن مرغ را به طور گرم و یخ زده وارد چرخه مصرف کردیم و حتی در کلیبر که مسابقه اسب دوانی در حال اجرا است، ۵ تن مرغ ارسال کردیم که میهمانان کمبودی احساس نکنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: در ارتباط با محصول قند هم هیچ کمبودی وجود ندارد؛ بلکه مازاد عرضه نیز در این محصول داشته‌ایم؛ البته سعی داریم عرضه را تنظیم کنیم که قیمت آن بیش از حد پایین نرود.

کلامی یادآور شد: طرح مردمی سازی یارانه‌ها از دی ماه مطرح بوده و پیش‌بینی‌های لازم را در ارتباط با تامین و عرضه مناسب کالاهای اساسی و در سه ماهه آخر سال ذخایر استان را در تمام اقلام ضروری افزایش دادیم.

وی وضعیت ذخیره گندم را هم بسیار مطلوب دانست و افزود: در این محصول هم به هیچ وجه کمبودی نداریم و از امروز بازار عرضه کاملا شارژ خواهد شد و از فردا بازار همه محصولات استراتژیک و ضروری کاملا حالت عادی خواهد داشت.

درباره نویسنده

586 نویسنده

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2024 اولکمیز. محفوظ است.